porady budowlane - otaczamy.pl - Wiedza z branży budowlanej w jednym miejscu
biuro podatkowe lublin oferta http://www.rachmen.pl/przedmiot-i-ogólny-zakres Księgowa lublin pełny zakres usług.
buty protektor grom www.morowo.com.pl minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-298      brazylijskie bikini

Kuchenny blat granitowy – jaki wybrać blat kamienny do kuchni?

Decydując się na wybór blatu kuchennego, należy zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania w stosunku do niego. Czy oczekujemy, że nasze blaty kuchenne będą tanie, ale słabej jakości, czy drogie, ale za to służące nam przez pokolenia? Najtańszym wyborem będą blaty kuchenne z płyty wiórowej z okleiną. Kosztują niewiele, jednak jak wiadomo – tani i trwały to nie synonimy. Nawet jeśli postaramy się zabezpieczyć blat jak najdokładniej, to i tak po pewnym czasie będzie nadawał się do wymiany. Pod wpływem wilgoci czy rozlanych płynów, blat napuchnie, a tego nie da się naprawić w żaden sposób.

O wiele bardziej wytrzymałym materiałem na blat kuchenny jest kamień. Blaty kamienne do kuchni są niemal nie do zniszczenia. Kamień nie nasiąknie wodą, nie napuchnie, praktycznie nie da się go uszkodzić trwale. Na blaty kamienne można stawiać gorące naczynia prosto z pieca bez obaw, że wydarzy się coś złego. Najlepszym materiałem do wykonania blatu do kuchni jest granit. Jest to skała magmowa, która powstała w temperaturze 1400 stopni Celsjusza w trakcie stygnięcia lawy. Blaty granitowe cechują się nadzwyczajną odpornością na wilgoć, gorące naczynia oraz na uszkodzenia mechaniczne. Nie ma żadnego sztucznego materiału, który mógłby pochwalić się podobnymi zaletami.

 

Cena blatów kamiennych – ile kosztują kuchenne blaty granitowe?

Wiele osób zastanawia się, czy warto przeznaczyć niemałą sumę na blat kamienny do kuchni, skoro na rynku dostępne są tańsze blaty z płyty wiórowej. Jednak odpowiedź jest tylko jedna – tak, warto! Blaty granitowe kosztują więcej od tych z płyty wiórowej, ale dają od siebie o wiele więcej. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, wysoką temperaturę. Jeśli zadbamy odpowiednio o blat granitowy, to przetrwa nie tylko nasze użytkowanie, ale też będzie służył naszym dzieciom i wnukom. Dodatkowym atutem jest fakt, że można wybrać blat kamienny tańszy lub droższy, a cena wynika z rodzaju kamienia. Przykładowe materiały z niższej półki cenowej to: granit Tan Brown, granit Impala, granit Strzegom czy granit Yellow Pink.

Ceny kamieni są różne i wahają się od 200 do 1200 złotych, dlatego nie da się wycenić kosztu blatu bez podjęcia decyzji, jaki kamień wybrać. Ponieważ najtańsze materiały nie wyglądają zbyt stylowo, warto wybrać opcję kompromisową i zdecydować się na blat z kamienia ze średniej półki cenowej. Nero Zimbabwe to wybór idealny, ponieważ jest bardzo efektowny, a jednocześnie cenowo mieści się mniej więcej pośrodku. Wybór czarnego granitu na blat kuchenny ma wiele korzyści, a jedną z nich jest niesamowity efekt w połączeniu z lakierowaną kuchnią w białym połysku.

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://schody-granitowe-kmx.pl/