najwieksze promocje na zegarki tylko u nas - modne kwarcowe zegarki - na maniolo.pl znajdziesz setki roznych zegarkow kwarcowych
7-6 Michał Kołtyś wykłady 7-6
Czy warto inwestować w Global SEO prowadzenie adwords niemcy Wysoka pozycja – Global SEO     
zegarek led watch   budziki dla dziewczynekkoc dla mamy   krajalnica spiralna do warzywlalka bobas 56 cm   dojarka bezprzewodowa do mleka   fairy grunge   naklejki na skuter   rainbow high tanie   złącze superseal   kasa fiskalna novitus nano ii

VCI, czyli jak działają antykorozyjne opakowania

Antykorozyjne opakowania zawierają lotne inhibitory korozji, zwane również VCI. Są to substancje chemiczne, które powoli uwalniają się z powierzchni zastosowanego opakowania i osadzają się na powierzchniach metalowych przedmiotów. Tworzą więc one cienką warstwę ochronną na ich powierzchni, która hamuje reakcje, które zachodzą między metalem a środowiskiem zewnętrznym. Zatem działanie opakowań VCI polega na dodaniu do opakowania odpowiedniej ilości lotnych inhibitorów korozji, które zapewniają ochronę wewnątrz opakowania.

Ochrona ta jest mechanizmem dwuetapowym. Najpierw następuje ulatnianie się substancji ochronnej w opakowaniu. Ich lotny stan gwarantuje, że rozprowadzą się po całym wnętrzu opakowania i dotrą do nawet najbardziej niedostępnych miejsc wewnątrz elementu.

Drugi etap polega na rozpuszczeniu i wniknięciu w powierzchnię elementów jonów inhibitora, które tworzą cieniutką, ale równocześnie niezwykle skuteczną warstwę ochronną.

Największą zaletą stosowania opakowań VCI można uznać prostotę ich stosowania. Metoda ta nie wymaga dużych nakładów pracy podczas zabezpieczania części metalowych czy przygotowania ich do użycia po wyjęciu z opakowania. Przedmiotów zabezpieczonych w taki sposób nie trzeba czyścić ani odtłuszczać przed użyciem. Poza tym produkty z VCI są bezpieczne dla środowiska i nadają się do recyklingu.

VCI – różne rodzaje opakowań antykorozyjnych

Opakowania VCI mają różne formy dostosowane do potrzeb i wymagań klientów. Przykładem mogą być opakowania antykorozyjne Excor, które dostępne są pod postacią folii oraz papierów VCI. Odpowiednie zabezpieczenie metalowego elementu na czas transportu oraz magazynowania, często wymaga nie tylko ochrony antykorozyjnej, ale również dodatkowej ochrony przed mechanicznymi uszkodzeniami.

 

Popularne tagi: inhibitory korozjilotne inhibitory korozjipochłaniacze wilgociolej antykorozyjnypreparat antykorozyjnypowłoki antykorozyjnepowłoka antykorozyjnaodrdzewiaczoleje antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
vci

Dojazd: