Cena to nie wszystko – środki pielęgnacyjne do peruk

Wydawałoby się, że w procesie diametralnej zmiany swojego wyglądu lub też powrotu na łono społeczeństwa po przebytej chorobie powodującej niekontrolowane wypadanie włosów najtrudniejszy jest dobór odpowiedniej peruki. Przyznać musimy, że nie jest to zadanie łatwe, bowiem konsument może wybierać z dziesiątek dostępnych typów i kategorii wyrobów tego typu, które to dodatkowo wykonane mogą być z różnorakich materiałów i charakteryzować się dostosowanym do jego potrzeb stylem upięcia, kolorem, czy długością…nie oznacza to jednak, że po opuszczeniu salonu wszystkie nasze problemy znikną jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Aby bowiem peruka syntetyczna lub naturalna służyła nam przez możliwie jak najdłuższy okres czasu, konieczne jest jej regularne mycie i czyszczenie, a także pielęgnowanie jej przy wykorzystaniu odpowiednich środków konserwacyjnych. Wiele osób popełnia podstawowy błąd świeżo upieczonego posiadacza peruki, a mianowicie decyduje się na zakup kosmetyków dedykowanych włosom naturalnym dostępnych w supermarketach czy drogeriach. Pragniemy wszystkich naszych czytelników przestrzec przed popełnieniem tego samego błędu!

Pomimo faktu, że środki dedykowane perukom są nieco droższe od ich odpowiedników przeznaczonych do samodzielnie wyhodowanej fryzury, to mamy w przypadku ich zastosowania gwarancję, że nie podrażnią one skóry głowy, a także nie uszkodzą samego wyrobu sprawiając, że po pierwszych kilku sesjach pielęgnacyjnych straci on swój kolor lub blask (może do tego dojść jeżeli wybierzemy nieodpowiednie kosmetyki!). Odradzamy również sięganie po farby dostępne w sklepach standardowych, bowiem użycie ich do zmiany koloru pasm stanowiących kluczowy element peruki może doprowadzić do jej nieodwracalnego uszkodzenia lub też nierównomiernego zabarwienia, które sprawi, że wyrób nigdy więcej nie będzie wyglądał tak naturalnie i olśniewająco jak miało to miejsce od razu po zakupie! Jeżeli nie wiemy jakich środków używać, skontaktujmy się z ekspertami – doradzą oni odpowiednie specyfiki oraz dobiorą produkty konserwacyjne do typu peruki, dzięki czemu będzie ona nam służyła przez wiele długich miesięcy lub nawet lat!

Peruki Katowice Sklep

Rostka 3 , Katowice