Jak dbać o układ chłodzenia w laptopie – Serwis Asus Warszawa?

Poprawne odprowadzanie ciepła z podzespołów w laptopie jest niezwykle ważne. Elementy te przez swoją wysoką wydajność wydzielają dużo energii cieplnej, która musi w szybki sposób zostać odprowadzona na zewnątrz laptopa. W przeciwnym wypadku laptop może się nagrzewać do wysokich temperatur, ograniczać moc obliczeniową podzespołów, niespodziewanie się wyłączać, a nawet może się trwale uszkodzić, jeśli problem będzie bagatelizowany.

Na szczęście laptopy posiadają specjalny układ chłodzenia (wykonany najczęściej z miedzi), który odprowadza ciepło z podzespołów (zazwyczaj z procesora, chipsetu, układu graficznego oraz kości pamięci VRAM) na radiator, przez który wentylator przedmuchuje chłodne powietrze. Dzięki temu podzespoły laptopa utrzymują bezpieczne temperatury, a ciepło ze środka laptopa nie przedostaje się na klawiaturę pogarszając kulturę pracy.

Niestety wraz z biegiem czasu wewnątrz laptopa osadza się kurz oraz inne mikroelementy znajdujące się w powietrzu powodując pogorszenie wydajności układu chłodzenia w laptopie. Dodatkowo pasta termoprzewodząca, która znajduję się między układem chłodzenia, a podzespołami traci swoje właściwości termoprzewodzące co również pogarsza odprowadzanie ciepła ze środka laptopa np marki Dell lub Lenovo.

Czyszczenie laptopa wraz z wymianą pasty termoprzewodzącej oferujemy w naszym ośrodku „Serwis ASUS Warszawa”. Nasi doświadczeni serwisanci za pomocą profesjonalnych narzędzi usuwają wszelkie zabrudzenia znajdujące się wewnątrz laptopa i dokonują wymiany pasty termoprzewodzącej.
Aby układ chłodzenia w laptopie pozostawał czysty i aby układ chłodzenia działał poprawnie, czyszczenie laptopa wraz z wymianą pasty powinno odbywać się średnio co rok.

Zadzwoń:
+22 666 61 60

Zobacz stronę:
https://www.awarialaptopa.pl/serwis-laptopow/oferta/
Serwis Asus Warszawa