PORTALE PARTNERÓW

Atrakcyjny zawód w oczach pań

Co myślą singielki o lekarzach, policjantach i artystach?

 

Jakie męskie zawody preferują kobiety? Współczesne kobiety doskonale wiedzą czego chcą. Są niezależne, zorientowane na sukces, robią karierę i wspaniale godzą to z obowiązkami wynikającymi z bycia żoną i matką. Są niezwykle ambitne i pragną mieć przy sobie partnera, który będzie nie tylko je wspierał, ale będzie im imponował. Kto więc robi wrażenie na aktywnych kobietach 21. wieku? Męscy przedstawiciele jakich zawodów wydają się najbardziej atrakcyjni i mają największą szanse na wianuszek adoratorek? Czy w tym wypadku sprawdzi się powiedzenie „za mundurem panny sznurem” i kobiety wybiorą przedstawicieli służb mundurowych, a może jednak inne zawody społecznego zaufania, jak te medyczne? Czy raczej marzymy o polskim hydrauliku rodem z popularnych niedawno plakatów? Serwis MyDwoje postanowił zapytać same zainteresowane o to, jaki męski zawód wydaje im się najbardziej urzekający.

 

 

Empatyczny, Inteligentny i opiekuńczy jak lekarz

 

Okazuje się, że wskazania kobiet są spójne z potoczną opinią. Zawody ogólnie uznane za prestiżowe wydają się najbardziej pożądane przez kobiety u potencjalnego partnera. Panie najchętniej widziałyby się więc u boku lekarza. Tak zadeklarowało najwięcej, bo ponad 16 % z nich. Czyżby kojarzyły one ten zawód nie tylko z wysoką pozycją społeczną, niezależnością finansową, ale również z empatią, opiekuńczością, ambicją i inteligencją? Kobiety mówią tak mężczyznom, którzy potrafią zapewnić im szeroko pojęte wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Takie walory przyposują opiekuńczemu medykowi i poszukują partnera, który budzi powszechny podziw i zapewni i komfortowe życie lub wysokie uznanie.  Kto jeszcze zawróci paniom w głowie swoją profesją. Kobiety zapewne docenią przedsiębiorców. Co dziesiąta zwróci uwagę na ich obrotność, cechy przywódcze i komfort materialny. Równie atrakcyjny wydaje im się zawód prawnika, który zapewnia stabilizację finansową oraz wysoki status społeczny. Prawnicy będą wymarzoną partią dla 8% pań.

 

Za mundurem, policjantem i inżynierem szły panny sznurem kiedyś

 

Parę dekad temu, kiedy jeszcze żyliśmy wspomnieniem wojen, to właśnie przedstawiciele służb mundurowych wzbudzali romantyczne uniesienia. Jednak współcześnie zawód policjanta, żołnierza i ogólnie  przedstawicieli mundurówki nie kojarzy się już tak dobrze i jest wskazywany zaledwie przez 6 % pań, podobnie jak inżyniera. Jeszcze mniej, bo około 5% wyborów dotyczyła zawodów takich jak naukowiec czy architekt. Okazuje się, że na kobietach nie robią szczególnego wrażenia również wykładowcy oraz nauczyciele (3%). Być może wynika to z faktu, że mają oni ograniczone możliwości jeśli chodzi o rozwój kariery i sytuacji finansowej. Nie przekona ich nawet często krótszy dzień pracy i mnóstwo czasu wolnego z okazji wakacji, świąt i t.p. Kobiet nie zachęca również fakt, że przy boku każdego z nich osiągną stabilizację, bo właśnie w tych zawodach stabilność zatrudnienia jest nieomal gwarantowana. Czyżby wszystkie zalety tego zawodu były bardziej pożądane jeśli dotyczyły by ich samych – gdy łączą pracę zawodową z rolą pań domu i matek, a od mężczyzn wymagają większej woli walki? Jednak stanowiska kierownicze (mendżer) i  personel medyczny niższego szczebla również nie wzbudzają zachwytu. Podobny wynik około 3% uzyskali również rolnicy, informatycy, programiści oraz – co zaskakujące – piloci.

 

Kobieta nowoczesna szuka wsparcia, komfortu i uznania

 

Okazuje się, że kobiety są dość jednomyślne. Nie chcą wiązać się mężczyznami, którzy nie będą mogli im zaimponować, od których nie będą mogły się uczyć czy patrzeć na nich z podziwem. Kobiety, które stały się zdecydowanie bardziej świadome i wymagają od siebie coraz więcej.  Bez problemu łączą karierę zawodową z prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci. Pragną tego, by mężczyźni im dorównywali i towarzyszyli, wciąż stawiali sobie cele, osiągali sukcesy, a jednocześnie zapewniali im komfortowe życie, pewność i wysoki status społeczny. Dlatego nie dziwi fakt, że zawody, które wiążą się ze zbyt dużą niewiadomą, ryzykiem finansowym i frustracjami nie znajdują ich aprobaty. Dziennikarze mają tak samo nikłe szanse wśród pań jak artyści (2%). Podobnie te, które nie gwarantują prestiżu, jak np. fryzjerzy, urzędnicy, sprzedawcy, asystenci, panowie prowadzący dom oraz serwisanci. Czy panowie, którzy nie znaleźli się w czołówce tej listy nie mają szans? Oczywiście, że mają! Zawód może tylko zachęcić do kontaktu. Kobiety w dużej mierze zwracają uwagę na cechy osobowości kandydata na męża. Oczekują, że ich wybranek będzie ambitny i postawi na partnerską relację – czytaj także wskazówki jak zdobyć kobietę inteligentną. Warto więc się wysilić i eksponować swoje zalety, by zjednać sobie ich serca – niezależnie od własnej profesji.

www.mydwoje.pl