Zanim osuszysz mury, wykonaj pomiary wilgoci

Bez wątpienia wilgoć w domu to poważny problem, którego nie można bagatelizować. Chcąc go rozwiązać, trzeba działać szybko, stanowczo, ale i mądrze. Rozpoczynając walkę trzeba zacząć od ustalenia przyczyny wilgoci, a następnie usunąć usterkę. Dopiero wtedy, należy przystąpić do oceny zasięgu zniszczeń i wyboru metody osuszania

Samodzielnie osuszać, czy skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Wszystko zależy od skali zawilgocenia. W przypadku krótkotrwałego wycieku, który szybko został wykryty, a awaria usunięta, najprawdopodobniej wystarczy intensywnie wietrzyć zalane pomieszczenie, osuszyć za pomocą sprzętu amatorskiego, a następnie odświeżyć ścianę farbą. Inaczej jest, gdy wyciek jest stary, woda wniknęła głęboko w strukturę muru lub jeśli mamy do czynienia z zawilgoconymi fundamentami, na skutek braku lub źle wykonanej hydroizolacji. W takim przypadku bez wsparcia fachowców i profesjonalnego sprzętu się nie obędzie.

Firma, która ma wiedzę i doświadczenie na samym początku przeprowadzi pomiary wilgoci, by mieć wiedzę w kwestii skali problemu oraz dobru metody osuszania. Wśród tych najpopularniejszych można wymienić:

  • Osuszanie podczerwienią
  • Osuszanie kondensacyjne
  • Osuszanie adsorpcyjne

O tym, która metoda najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku, zadecydują pracownicy firmy zajmującej się osuszaniem zawodowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *